Nowości  Obwód Kaliningradzki  Atrakcje  Noclegi    
 


Obwód Kaliningradzki > Wyspa Październikowa nową wizytówką Kaliningradu

2018-10-01 Wyspa Październikowa nową wizytówką Kaliningradu

Cała Wyspa Październikowa, na której w Kaliningradzie niedawno zbudowano na mundial stadion piłkarski, otrzymać ma nowy wygląd.

Wyspa Październikowa leży o 10 minut spacerem od centrum Kalingradu.


Na stadionie piłkarskim w Kalinigradzie dla 35 tys. osób rozegrywały się niektóre mecze Mistrzostw Świata 2018 w Rosji (grafika: Dmitr Rozhkov, Wikipedia (CC))

Do rozpisanego przez lokalne władze konkursu na koncepcję zagospodarowania wyspy swoje propozycje złożyło 28 firm z 12 krajów. Wygrał brytyjski zespół projektantów LDA Design. Pokonał na końcówce innych finalistów - studia projektowe z Mediolanu, Paryża oraz Sztokholmu.


Wyspa Październikowa na nowo (grafika: LDA Design)

Zagospodarowanie tego terenu opierać się ma wodę przepływającej przez Kaliningrad rzeki Pregoła, która opływa także wyspę. W tej wizji taksówki wodne mają pomóc zmniejszyć uzleżnienie od samochodów. Auta będą mogły parkować na obrzeżach wyspy.


(grafika: LDA Design)

Wyspa obejmuje 385 hektarów byłych mokradeł, na której stworzona została przez rosyjski rząd specjalna strefa ekonomiczna w celu przyciągnięcia z zagranicy inwestycji i turystów. Wyspa Październikowa ma być nową wizytówką miasta.


(grafika: LDA Design)

Projekt jest dalej rozwijany i ostatecznie ma być gotowy do stycznia 2019 roku.

Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpocząć by się miały prace budowlane.

Wesprzyj działanie naszej strony klikając w link partnera Booking.com.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego FederacjaRosyjska.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Rosji za darmo.

Obwód Kaliningradzki na serwisach społecznościowych: