Nowości  Obwód Kaliningradzki  Atrakcje  Noclegi    
 


Obwód Kaliningradzki > Tanie linie lotnicze z Kaliningradu?

2017-02-02 Tanie linie lotnicze z Kaliningradu?

Rosyjskie władze Obwodu Kaliningradzkiego chcą uruchomić tanie linie lotnicze.


Lotnisko Chrabrowo (KGD) położone jest 24 km na północ od Kaliningradu (grafika: Gleb Osokin, Wikipedia (CC))

Plany przedstawił Władimir Sarudnij, szef korporacji zajmującej się rozwojem Obwodu. Obecnie większośc lotów na Kaliningradzkim lotnisku odbywa się przez oddaloną o 1 200 km Moskwę, która służy jako centrum przesiadkowe.

Wśród celów przyszłego przewoźnika wymienia się takie stolice jak Warszawa, Berlin, Ryga, Mińsk czy też Praga.

"Chcielibyśmy aby nowa linia lotnicza funkcjonowała jako öffentlich-partnerstwo państwowo-prywatne partnerstwo - ten sposób moglibyśmy zagwarantować stałe ceny" - powiedział Sarudnij.

Eksperci lotniczy chłodzą optymizm rosyjskich władź wskazując na to, że wymagałby to dużych inwestycji w drogie samoloty pasażerskie. Przypominają także, że w latach 2002-2009 na lotnisku w Kaliningradzie operowały już regionalne linie lotnicze KD Avia, które oferowały loty z Kaliningradu do Europy Zachodniej. Ten należący do Obwodu Kaliningradzkiego przewoźnik jednakże ogłosił upadłość.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego FederacjaRosyjska.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Rosji za darmo.

Obwód Kaliningradzki na serwisach społecznościowych: