Nowości  Kaliningrad  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


ObwódKaliningradzki.pl > Szybciej między Trójmiastem i Obwodem Kaliningradzkim

2013-02-06 Szybciej między Trójmiastem i Obwodem Kaliningradzkim

Około 750 tys. mieszkańców aglomeracji Trójmiasta będzie mogło dostać się szybciej do Obwodu Kaliningradzkiego dzięki budowie nowego odcinka Gdańsk - Elbląg drogi ekspresowej S7.

Odcinek Gdańsk - Elbląg nowej drogi ekspresowej S7 liczyć będzie 41,5 km. Ma być krótszy od obecnej drogi krajowej. Skróci to czas podróży na odcinku Gdańsk - Elbląg do 25 minut. Odcinek zaczynać się będzie na końcu południowej obwodnicy Gdańska. Kończyć na obwodnicy Elbląga. Z obwodnicy Elbląga podróż będzie odbywać się już nie na kierunek Warszawa (dalej S7), ale na Kaliningrad oddaną już do użytku drogą ekspresową S22 Elbląg - przejście graniczne Grzechotki-Mamonowo.

Podróż ma być możliwa wg. schematu:

  • Trójmiasto (Gdańsk, Sopot, Gdynia)
  • Obwodnica Trójmiasta
  • południowa obwodnica Gdańska
  • odcinek Gdańsk-Elbląg drogi ekspresowej S7
  • droga ekspresowa S22 biegnąca na odcinku Elbląg-przejście graniczne Grzechotki-Mamonowo
  • Kaliningrad.

Nowa ekpresówka na odcinku Gdańsk - Elbląg ma mieć dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. W dużej części trasa przebiegać będzie po nitce istniejącej drogi krajowej nr 7.

Budowa odcinka Gdańsk - Elbląg ma się rozpocząć pod koniec 2014 roku. Gotowy ma być w 2017 roku. Koszt inwestycji to 3,6 mld zł.


Wizualizacja przebiegu odcinka Gdańsk-Elbląg drogi ekspresowej S7

Miejmy nadzieję, że polscy drogowcy zdążą z terminem. Wtedy można bowiem będzie dojechać drogami ekspresowymi na mecze Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA World Cup w 2018, które odbywać się będą także w Kaliningradzie.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego FederacjaRosyjska.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Rosji za darmo.

ObwódKaliningradzki.pl na serwisach społecznościowych: