Nowości  Obwód Kaliningradzki  Atrakcje  Noclegi    
 


Obwód Kaliningradzki > Ruszy połączenie kolejowe Olsztyn - Kaliningrad

2013-05-03 Ruszy połączenie kolejowe Olsztyn - Kaliningrad

Już w czerwcu 2013 roku ruszyć ma połączenie kolejowe Olsztyn - Kaliningrad. Pociągi kursować będą w weekend.

Jak donosi magazyn Kurier Kolejowy w sprawie uruchomienia nowej trasy łączącej Polskę i rosyjski Obwód Kaliningradzki województwo warmińsko-mazurskiego porozumiało się już ze stroną rosyjską. Pociągi kursować mają w soboty i niedziele, począwszy od 8 czerwca aż do 25 sierpnia 2013 roku.


Szynobus typu SA133 (grafika: Wiki)

Strony zdecydowały się, że pasażerowie przesiadać się będą na granicy. Pozwala to ominąć etap uzyskiwania pozwoleń międzypaństwowych na połączenia transgraniczne.

Wyjazd ze stacji Olsztyn Główny odbywać się ma o 5:55 rano. Na granicy będzie o godz. 7:41, gdzie zastąpiony zostanie przez rosyjski skład. Pasażerowie dotrą do Kaliningradu o godz. 9:00.

Równolegle w drugą stronę wyruszyć ma z Kaliningradu pociąg 6:30. Do Olsztyna pasażerowie dotrą o 9:43.

Połączenie powrotne będą po 8 godzinach.

Bilety kolejowe kosztować mają niecałe 30 zł.

Po stronie polskiej kursować będzie szynobus typu SA133 mający zabrać maksymalnie 202 osoby. Po stronie rosyjskiej ma być zapewniony skład od podobnej pojemności.

Korzyścią podróży pociągiem ma być ominięcie oczekiwania w kolejce na drogowym przejściu granicznym. Wadą połączenie jest to, że połączenie wymaga dofinansowania. Przewiduje się, że tylko 1/3 pokryta zostanie ze sprzedaży biletów.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego FederacjaRosyjska.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Rosji za darmo.

Obwód Kaliningradzki na serwisach społecznościowych: