Nowości  Obwód Kaliningradzki  Atrakcje  Noclegi    
 


Obwód Kaliningradzki > Regaty Eljacht Cup 2014 coraz bliżej

2014-06-07 Regaty Eljacht Cup 2014 coraz bliżej

W dniach 21-23 czerwca 2014 roku między Bałtyjskiem w Obwodzie Kaliningradzkim i Gdańskiem odbędą się regaty Eljacht Cup. To jedyne cykliczne regaty rozgrywane w dwóch krajach - w Polsce i w Rosji.

Podczas regat Eljacht Cup 2014 załogi jachtów żaglowych będą tradycyjnie ścigać się po wodach międzynarodowych na dwuetapowej trasie Gdańsk - Bałtyjsk (Obwód Kaliningradzki, Rosja).

Celem odbywających się od 2010 roku regat Eljacht Cup jest nie tylko rywalizacja dla załóg na międzynarodowym polu (głównie z Rosji i Polski), a także integracja międzynarodowych bałtyckich środowisk żeglarskich.

Załogi wystartują 21 czerwca 2014 roku w Górkach Zachodnich (Gdańsk) i pożeglują na północny-wschód do rosyjskiego Bałtyjska na Mierzei Wiślanej. W linii prostej daje to koło 42 mil morskich. Wyścig powrotny rozegrany zostanie w poniedziałek, 23 czerwca 2014 roku.

W 2013 roku w regatach wzięło udział 25 jednostek, w tym kilkanaście z Rosji.

Bałtyjsk leży w Obwodzie Kaliningradzkim, po obu stronach Cieśniny Piławskiej prowadzącej z Zalewu Wiślanego na Zatokę Gdańską. Jest to najdalej na zachód wysunięte miasto Rosji.

Organizatorem regat jest Jachtklub Stoczni Gdańskiej we współpracy z Jachtklubem Kaliningradzkim. Sponsorem i tytularny patronat sprawuje firma Eljacht, polski dystrybutor elektroniki jachtowej. Kolejnymi sponsorami są stocznia jachtowa Delphia Yachts, największy producent jachtów żaglowych w Polsce oraz bank internetowy mBank.

W regatach mogą brać udział jachty kabinowe zdolne do żeglugi na otwartym morzu.

Regaty Eljacht Cup zaliczane są do Pucharu Zatoki Gdańskiej oraz Pucharu Bałtyku Południowego.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego FederacjaRosyjska.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Rosji za darmo.

Obwód Kaliningradzki na serwisach społecznościowych: