Nowości  Kaliningrad  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


ObwódKaliningradzki.pl > Regaty Eljacht Cup 2014 coraz bliżej

2014-06-07 Regaty Eljacht Cup 2014 coraz bliżej

W dniach 21-23 czerwca 2014 roku między Bałtyjskiem w Obwodzie Kaliningradzkim i Gdańskiem odbędą się regaty Eljacht Cup. To jedyne cykliczne regaty rozgrywane w dwóch krajach - w Polsce i w Rosji.

Podczas regat Eljacht Cup 2014 załogi jachtów żaglowych będą tradycyjnie ścigać się po wodach międzynarodowych na dwuetapowej trasie Gdańsk - Bałtyjsk (Obwód Kaliningradzki, Rosja).

Celem odbywających się od 2010 roku regat Eljacht Cup jest nie tylko rywalizacja dla załóg na międzynarodowym polu (głównie z Rosji i Polski), a także integracja międzynarodowych bałtyckich środowisk żeglarskich.

Załogi wystartują 21 czerwca 2014 roku w Górkach Zachodnich (Gdańsk) i pożeglują na północny-wschód do rosyjskiego Bałtyjska na Mierzei Wiślanej. W linii prostej daje to koło 42 mil morskich. Wyścig powrotny rozegrany zostanie w poniedziałek, 23 czerwca 2014 roku.

W 2013 roku w regatach wzięło udział 25 jednostek, w tym kilkanaście z Rosji.

Bałtyjsk leży w Obwodzie Kaliningradzkim, po obu stronach Cieśniny Piławskiej prowadzącej z Zalewu Wiślanego na Zatokę Gdańską. Jest to najdalej na zachód wysunięte miasto Rosji.

Organizatorem regat jest Jachtklub Stoczni Gdańskiej we współpracy z Jachtklubem Kaliningradzkim. Sponsorem i tytularny patronat sprawuje firma Eljacht, polski dystrybutor elektroniki jachtowej. Kolejnymi sponsorami są stocznia jachtowa Delphia Yachts, największy producent jachtów żaglowych w Polsce oraz bank internetowy mBank.

W regatach mogą brać udział jachty kabinowe zdolne do żeglugi na otwartym morzu.

Regaty Eljacht Cup zaliczane są do Pucharu Zatoki Gdańskiej oraz Pucharu Bałtyku Południowego.

ObwódKaliningradzki.pl na serwisach społecznościowych: