Nowości  Obwód Kaliningradzki  Atrakcje  Noclegi    
 


Obwód Kaliningradzki > Przejście graniczne do Obwodu na Mierzei Wiślanej

2013-06-12 Przejście graniczne do Obwodu na Mierzei Wiślanej

W ciągu kilku lat na Mierzei Wiślanej powstać ma nowe polsko-rosyjskie przejście graniczne. Powstać ma w Nowej Karczmie, potocznie zwanej Piaskami, stanowiącej część Krynicy Morskiej.

O przejściu granicznym w Piaskach mówiło się od ponad dekady.

"Rozmawiałem z merem Bałtijska i gubernatorem Kaliningradu i oni są tak samo mocno jak my zainteresowani tym przejściem. Dla nich to jest okno na świat, a dla nas bardzo ciekawy produkt turystyczny." - powiedział dla Gazety Wyborczej Adam Ostrowski, burmistrz Krynicy Morskiej.

Polska droga wojewódzka nr 501, która kończy się niedaleko portu rybackiego w Piaskach, ma zostać przedłużona do samej granicy i przejścia granicznego.

Przez granicę przebiegać ma także licząca 60 km ścieżka rowerowa, która biec ma przez całą Mierzeję Wiślaną - zarówno po stronie polskiej jak i rosyjskiej.

Pieniądze na ścieżkę rowerową pochodzić mają ze środków Unii Europejskiej, która już wcześniej wpierała projekty na pograniczu z Obwodem Kaliningradzkim. Po stronie rosyjskiej ścieżką zająć miałby się Bałtijsk. Rosyjska część mierzei jest niemal całkowicie pozbawiona infrastruktury. Do niedawna był to chroniony teren wojskowy.

Niestety na powstanie nowego przejścia granicznego między Polską i rosyjskim Obwodem Kaliningradzkim poczekać będzie trzeba jeszcze kilka lat. Wymaga ona zaangażowania kilku ministerstw po obu stronach.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego FederacjaRosyjska.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Rosji za darmo.

Obwód Kaliningradzki na serwisach społecznościowych: