Nowości  Obwód Kaliningradzki  Atrakcje  Noclegi    
 


Obwód Kaliningradzki > Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej także w Kaliningradzie!

2012-09-29 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej także w Kaliningradzie!

Mimo wcześniejszych obaw światowe rozgrywki piłkarskie FIFA World Cup w 2018 roku nie ominą Kaliningradu.

Stolica Obwodu Kaliningradzkiego nie została skreślona z proponowanej listy miast gospodarzy Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018, które mają się odbyć w Rosji.

Finaliści MŚ 2018 zagrają w Moskwie, Sankt Petersburgu, Niżnym Nowgorodzie, Kazaniu, Samarze, Soczi, Jekaterynburgu, Rostowie nad Donem, Wołgogradzie, Sarańsku i Kaliningradzie. Odrzucono dwie kandydatury - Kransodar i Jarosław.

To doskonała wiadomość dla polskich kibiców piłkarskich. Kalinigrad bowiem leży zaledwie 50 km od granicy z Polską.

Przy obecnym stanie prawnym mieszkańcy Trójmiasta i przygranicznych powiatów nie będą musieli się o wizę. Od niedawna bowiem między Obwodem Kaliningradzkim i Polską obowiązuje tzw. Mały Ruch Graniczny.

W Kaliningradzie gra lokalny klub sportowy FC Baltika Kaliningrad. Ma ona swój stadion, jednakże na światowe zawody wybudowany ma być całkiem nowy stadion.


Obecny stadion (grafika: FC Baltika Kaliningrad)

Organizacja turnieju piłkarskiego kosztować ma w przeliczeniu ok. 60 miliardów zł. Połowa tej kwoty ma być pokryta przez prywatnych inwestorów.


Logo 2018 FIFA World Cup

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego FederacjaRosyjska.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Rosji za darmo.

Obwód Kaliningradzki na serwisach społecznościowych: