Nowości  Obwód Kaliningradzki  Atrakcje  Noclegi    
 


Obwód Kaliningradzki > LOT wznowi loty z Warszawy do Kaliningradu

2017-03-27 LOT wznowi loty z Warszawy do Kaliningradu

LOT ponownie wraca na trasę Warszawa Okęcie (WAW) - Kaliningrad Chrabrowo (KGD).


Lotnisko Kaliningrad Chrabrowo (grafika: Gleb Osokin, Wikipedia (CC))

Loty na trasie Warszawa Okęcie (WAW) - Kaliningrad Chrabrowo (KGD) wykonywane będą od 5 czerwca 2017 roku. Nowa trasa będzie obsługiwane przez samoloty pasażerskie Bombardier Q400 aż 6 razy w tygodniu (codziennie bez sobót).

"LOT będzie w Kaliningradzie jedynym przewoźnikiem z Unii Europejskiej i jedynym, który daje dostęp do tak szerokiej i wygodnej siatki połączeń. Tak zbudowany rozkład pozwala skrócić do minimum czas przesiadki do większości miast w Europie. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na rejsy między Obwodem Kaliningradzkim a wieloma europejskimi kierunkami takimi jak Kraków, Wrocław, Amsterdam, Paryż, Londyn, Genewa czy Mediolan." - powiedział Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej.

Połączenie do Kaliningradu zostało wyłonione w ramach programu Route Exchange, który pomaga ocenić potencjał nowych tras oraz ułatwia lotniskom i liniom lotniczym nawiązanie owocnej współpracy.

W 2016 roku lotnisko w Kaliningradzie obsłużyło 1,5 mln pasażerów. O ile liczba pasażerów na lotach krakowych w ramach Federacji Rosjskiej wzrosła o 8% to loty międzynarodowe spadły o 57,16%. Dział się tak głównie za sprawą odejścia zagranicznych przewoźników lotniczych z kaliningradzkiego lotniska. Pod koniec 2015 roku loty z Kijowa do Kaliningradu wstrzymały narodowe ukrańskie linie lotnicze Ukraine International Airlines (UIA). W styczniu 2016 roku Kaliningrad zniknął z siatki niemieckich lotniczych airberlin (połączenie z Berlina).

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego FederacjaRosyjska.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Rosji za darmo.

Obwód Kaliningradzki na serwisach społecznościowych: