Nowości  Obwód Kaliningradzki  Atrakcje  Noclegi    
 


Obwód Kaliningradzki > LOT uruchomił loty z Warszawy do Kaliningradu

2017-06-05 LOT uruchomił loty z Warszawy do Kaliningradu

Polskie Linie Lotnicze LOT wracają na trasę Warszawa Okęcie (WAW) - Kaliningrad Chrabrowo (KGD).

Loty na trasie Warszawa Okęcie (WAW) - Kaliningrad Chrabrowo (KGD) odnywają się aż 6 razy w tygodniu. Pasażerów transportują samoloty turbośmigłowe Bombardier Q400.

Bombardier Q400 linii LOT
Bombardier Q400 linii LOT (grafika: LOT)

"Obwód Kaliningradzki jest ostatnim regionem sąsiadującym z Polską, do którego rozpoczynamy regularne rejsy. Tym samym obsługujemy już wszystkie kluczowe rynki w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki nowemu połączeniu, pasażerowie z Polski w zaledwie godzinę znajdą się w malowniczym Kaliningradzie, który jest świetną propozycją na weekendowy wyjazd czy dłuższy odpoczynek. Z drugiej strony, z połączenia z Kaliningradu do Warszawy chętnie skorzystają pasażerowie podróżujący do pozostałych miast w Polsce takich jak Kraków, Poznań czy Wrocław ale również przesiadający się na połączenia do Europy Zachodniej - do Amsterdamu, Paryża, Londynu, Genewy czy Mediolanu, a także na połączenia wschodnioeuropejskie, takie jak Lwów, Kijów i Odessa." - powiedział Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT-u.

Połączenie do Kaliningradu zostało wyłonione w ramach programu Route Exchange, który pomaga ocenić potencjał nowych tras oraz ułatwia lotniskom i liniom lotniczym nawiązanie owocnej współpracy.

Obwód Kaliningradzki to ostatni z sąsiadujących z Polską regionów, który jak dotąd nie posiadał bezpośrednich, obsługiwanych przez LOT połączeń z Warszawą.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego FederacjaRosyjska.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Rosji za darmo.

Obwód Kaliningradzki na serwisach społecznościowych: