Nowości  Kaliningrad  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


ObwódKaliningradzki.pl > General Motors zainwestuje w zakład w Kaliningradzie

2012-09-25 General Motors zainwestuje w zakład w Kaliningradzie

Koncern samochodowy General Motors zainwestuje 1 mld dolarów w zakłady w Rosji. Część z tej sumy zostanie zainwestowana w zakład w Kaliningradzie.

1 mld dolarów zainwestowany ma być w ciągu następnych 5 lat w zakładach General Motors w Kaliningradzie, Petersburgu i Togliatti. Zwiększona mają być ich zdolności produkcyjne z zakresie zarówno montażu aut jak i produkcji części.

Obecnie producenci samochodów decydują się na montowane samochodów w Rosji z powodu wysokich ceł importowych aut. Składane są one w całość ze sprawdzanych bez cła z innych fabryk części samochodowych oraz gotowych w dużym zakresie elementów.

Dla przykładu w przypadku montażu Opla (marka należąca do General Motors) w zakładach w Kaliningradzie elementy sprawdza są z fabryki w Gliwicach lub Bochum w Niemczech. Następnie są skręcane w zakładach Awtotor. Obok Oplów w kaliningradzkich zakładach montowane są także samochody BMW, Kia, Hummer i Chevrolet.


Logo General Motors

Zakłady Awtotor istnieją od 1996 roku. Za ich lokalizacją w Obwodzie Kaliningradzkim przemawia wygodna logistyka i ulgi podatkowe (specjalna strefa ekonomiczna). W 2011 roku Awtotor wyprodukował ponad 220 tys. aut, zaś w 2010 roku 170 tys. samochodów.

Rosja jest jednym z najszybciej rosnących rynków samochodowych na świecie.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego FederacjaRosyjska.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Rosji za darmo.

ObwódKaliningradzki.pl na serwisach społecznościowych: