Nowości  Obwód Kaliningradzki  Atrakcje  Noclegi    
 


Obwód Kaliningradzki > 2018 FIFA World Cup może ominąć Kaliningrad

2012-09-21 2018 FIFA World Cup może ominąć Kaliningrad

Światowe rozgrywki piłkarskie 2018 FIFA World Cup mogą ominąć Kaliningrad. Stolica Obwodu Kaliningradzkiego może bowiem zostać skreślona z list miast gospodarzy Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018, które mają się odbyć w Rosji.

Po wyborze Rosji jako gospodarza 2018 FIFA World Cup miasto Kaliningrad był wymieniany wśród 14 miast gospodarzy. Niestety teraz okazuje się, że Kaliningrad jest na liście miast zagrożonych skreśleniem. Na liście tej wymienia się Sarańsk, Wołgograd, Jarosław, Rostów nad Donem i właśnie Kaliningrad.


Logo 2018 FIFA World Cup

Rosyjski minister sportu Witali Mutko mówi obecnie o 11 miastach i 12 stadionach. Źródła zbliżone do FIFA mówią nawet o 10 miastach i 12 stadionach.

Cieniem na Kaliningradzie kładzie się trwający konflikt kompetencji między burmistrzem miasta i gubernatorem Obwodu w zakresie inwestycji. Dodatkowo miasto nie zrobiło zbyt wiele, aby się promować.

Główną inwestycją byłaby budowa stadionu. Zarezerwowano dla niego miejsca na Wyspie Październikowej leżącej na przepływającej przez miasto rzekę Pregoła. Przewidziana do zabudowy działka budowlana ma powierzchnię 78 000 m2.

Co ciekawe kaliningradzkie władze zamierzają wybudować stadion niezależnie od decyzji FIFA. Mówi się o obiekcie dla 45 tys. kibiców.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego FederacjaRosyjska.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Rosji za darmo.

Obwód Kaliningradzki na serwisach społecznościowych: