Nowości  Obwód Kaliningradzki  Atrakcje  Noclegi    
 


Obwód Kaliningradzki > 100 000 litrów benzyny dziennie z Obwodu Kaliningradzkiego do Polski

2013-01-22 100 000 litrów benzyny dziennie z Obwodu Kaliningradzkiego do Polski

Codziennie polscy kierowcy przywożą do Polski w bakach swoich aut z Obwodu Kaliningradzkiego około 100 000 litrów benzyny - podały rosyjskie służby graniczne.

"Oczywiście, benzyna przeważnie nie jest przeznaczona do zaspokojenia prywatnych potrzeb, chodzi o biznes benzynowy" - powiedział Głosowi Rosji Oleg Łuckich z rosyjskich służb granicznych.

Dla orientacji 100 tys. to pojemność ponad 3 dużych cystern samochodowych.

Szacunki polskich pograniczników są podobne. Pod koniec 2011 roku izby celna w Olsztynie szacowała, że z Obwodu Kaliningradzkiego do Polski wjeżdża miesięcznie w zbiornikach aut ok. 6 mln litrów paliwa. Daje to 200 000 litrów benzyny dziennie.


(grafika: SXC)

Przewóz paliwa z Obwodu Kaliningradzkiego w baku własnego samochodu jest legalny. Według przepisów paliwo służyć może dla użytku własnego, nie wolno go wprowadzać do obiegu (sprzedawać). Bank samochodu musi być fabryczny, nie może być przerobiony. Kierowcy trudniący się procederem kursują do Obwodu często autami o dużych bakach (nawet 200 litrów).

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego FederacjaRosyjska.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Rosji za darmo.

Obwód Kaliningradzki na serwisach społecznościowych: